Za komfort łazienki odpowiadają: wyposażenie, przestronność, wystrój. Te trzy aspekty warto wziąć pod uwagę, by mieć wnętrze idealne pod względem funkcjonalnym i sprzyjające relaksowaniu się. Uzyskanie komfortu nie jest trudne, jeśli łazienka jest duża. Wystarczy określić swoje potrzeby, dobrze wszystko porozmieszczać i zadbać o przyjemny wystrój. Na ograniczonej przestrzeni pogodzenie funkcjonalności z zapewnieniem odpowiedniej wolnej przestrzeni będzie trudniejsze.

Indywidualne potrzeby, jakie przy projektowaniu łazienki trzeba uwzględnić, to np. czy woli się prysznic w kabinie, czy kąpiele w wannie. Ważne jest też, czy w łazience musi zmieścić się pralka. W dużym wnętrzu wszystko się zmieści. Można także oddzielić murkiem pralkę oraz sedes od części z wanną i kabiną. Kabina może być dwuosobowa albo dla jednej osoby. Zadbać też należy do odpowiednią ilość szafek, by wszystko, z czego nie korzysta się często, można było schować. Komfortowa łazienka to wnętrze estetyczne. Na wierzchu powinny być ozdoby i jak najmniej rzeczy użytkowych.

W mniejszej łazience wanna i kabina mogą się nie zmieścić. Można coś z tego wybrać albo zaplanować wannę połączoną z wygodnym natryskiem. Projektowanie wnętrza musi być powiązane z jak najbardziej racjonalnym wykorzystaniem przestrzeni. Pralkę można kupić mniejszą niż standardowa. Wyposażenie typu umywalka czy wanna też może być mniejsze. Warto także zainteresować się wannami narożnymi. Pozwalają dobrze wykorzystać przestrzeń. Zaprojektowanie wnętrza, które nie jest duże, zajmie więcej czasu. I takie jednak można uczynić komfortowym. W wystroju warto wziąć pod uwagę to, co optycznie powiększa przestrzeń np. lustra i jasne kolory.